Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koninie

Rusza telefoniczna linia wsparcia dla pielęgniarek

Każda pielęgniarka, która odczuwa lęk, przytłoczenie, bezradność, wypalenie może porozmawiać o swoich trudnych przeżyciach oraz doświadczeniach i uzyskać wsparcie zespołu Konsorcjum SUWAK.

W ostatnich miesiącach trwania pandemii COVID-19 pielęgniarki w naszym kraju mierzą się z ogromnymi wyzwaniami. Ich odwaga oraz poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzi, w trudnych warunkach, z jakimi boryka się przeciążona służba zdrowia, zasługuje na największy szacunek. Codzienna walka o powrót do zdrowia chorych, lęk o zdrowie własne i swoich bliskich, towarzyszenie w odchodzeniu pacjentom, którym już nie można pomóc oraz trudne rozmowy z ich rodzinami, są niewątpliwie ogromnym obciążeniem psychicznym i fizycznym.

Konsorcjum SUWAK, reprezentowane przez kobiety, psychologów, coachów oraz konsultantów pierwszej pomocy psychologicznej, udostępnia pielęgniarkom bezpłatną telefoniczną linię pierwszej pomocy psychologicznej w kryzysie.

Pierwsza pomoc psychologiczna, której udzielamy, to wsparcie emocjonalne dla osób doświadczających silnego stresu lub będących w kryzysie. Jej celem jest ustabilizowanie stanu psychicznego osoby poprzez udzielenie jej wsparcia, a następnie zaplanowanie dalszej pomocy.

Nie obawiaj się prosić o pomoc, zadzwoń:

506 900 900

Czekamy na kontakt w każdy wtorek w godzinach 8.00-20.00.

Konsorcjum SUWAK

kryzys@konsorcjumsuwak.pl

www.konsorcjumsuwak.pl

Źródło: Medexpress, 14.12.2020r.