Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koninie

Zaproszenie dla położnych do współtworzenia bazy polskich położnych

Szanowni Państwo!
Fundacja Rodzić po Ludzku od wielu lat widzi potrzebę szerszego zaistnienia położnych w przestrzeni internetowej. W sytuacji pandemii stało się to jeszcze bardziej istotne. Współczesne młode kobiety w okresie okołoporodowym najczęściej czerpią wiedzę z internetu. Zależy nam bardzo na przybliżaniu obu tych środowisk do siebie w wirtualnej przestrzeni. Nie możemy pozwolić na zwiększanie się przepaści komunikacyjnej pomiędzy położnymi a młodymi kobietami.

 

 

Obecność w przestrzeni internetowej jest związana również z rozpoznawalnością zawodu położnej i wzrostem jego prestiżu. Zależy nam, aby dla każdej kobiety ciąża, poród i połóg jednoznacznie kojarzyły się z ważną rolą położnej. Dlatego uważamy, że warto, aby położne zainwestowały czas i energię w działania na tym polu.

 

Chcemy zwrócić Państwa uwagę na prowadzoną przez Fundację Rodzić po Ludzku stronę GdzieRodzic.info. To jest największa baza informacyjna, która zrzesza położne z różnych środowisk. Każda położna, czy to położna pracująca w szpitalu, w przychodni, czy też prowadząca samodzielną praktykę, niezależnie od tego, czy świadczy dodatkowe usługi, czy pracuje wyłącznie na etacie w placówce, może na tym portalu przedstawić swoją zawodową elektroniczną wizytówkę – umieścić podstawowe dane kontaktowe i informacje o miejscu pracy. Staje się w ten sposób wizytówką swojej placówki i buduje prestiż zawodu oraz miejsca pracy. Jeśli chce, może rozbudować swój profil i opublikować zdjęcia, osiągnięcia zawodowe, oferowane usługi dodatkowe.

 

Pragniemy zachęcić Państwa do poinformowania zrzeszonych w Izbach koleżanek położnych o możliwości zarejestrowania się na profilu https://gdzierodzic.info/rejestracja/. Zachęcenie do założenia profilu jest z Państwa strony pochyleniem się nad zrozumieniem potrzeb dostępu do informacji współczesnych kobiet i budowaniem porozumienia między nimi a położnymi. Trzeba pamiętać, że dziś wiele kobiet szuka swojej położnej przez internet, ponieważ obecnie to najpopularniejsze źródło informacji i nawiązywania kontaktów.

 

Dodatkowym atutem założenia profilu położnej jest możliwość wzięcia udziału w konkursie Anioły Rodzić po Ludzku 2020! https://gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2020/

Po zarejestrowaniu się w naszej bazie na każdą położną czekają bonusy.

 

Wspólne działania – nasza baza GdzieRodzic.info i rozpowszechnienie przez Państwa kanały informacyjne wśród położnych zachęty do zakładania profili – mogą przynieść wiele korzyści dla wzmacniania pozytywnego wizerunku polskich położnych!

 

z wyrazami szacunku

 

 

Monika Piekarek

Członkini Zarządu

 

Fundacja Rodzić po Ludzku

ul. Nowolipie 13/15 | 00-150 Warszawa

tel: +48 22 887 78 77 w. 44

www.rodzicpoludzku.pl | www.GdzieRodzic.info

 

 

Możesz stać z nami na straży praw kobiet – przekaż darowiznę lub 1% swojego podatku.

nr KRS: 0000 150 773 | nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001

szybkie wsparcie: dotpay