Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koninie

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

Koleżanki i Koledzy

Maj to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu ochrony zdrowia, to miesiąc kiedy obchodzimy nasze święta

5 maja Międzynarodowy Dzień Położnej

8 maja Dzień Polskiej Położnej

12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

8 maja to nie tylko symboliczne święto ale też moment refleksji nad tym jak trudna i wymagająca – a jednocześnie niezastąpiona jest praca położnej, położnego. To Wy towarzyszycie kobiecie w najintymniejszych chwilach, to Wasze ręce przyjmują nowe życie. Dajecie pacjentkom serce, empatię, wsparcie i pomoc medyczną, zmieniacie położnictwo w Polsce na profesjonalne i nowoczesne.

12 maja święta obchodzą pielęgniarki i pielęgniarze, codziennie walczycie o zdrowie i życie pacjentów. To Wy jesteście najbliżej pacjenta. Znacie nie tylko Jego chorobę ale również potrzeby i oczekiwania. Jesteście samodzielnymi i niezależnymi profesjonalistami w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji. Mimo trudnej i stresującej pracy dajecie pacjentom nie tylko profesjonalną opiekę ale także ciepło, serdeczność i zrozumienie.

Z okazji Naszych Świąt wszystkim Koleżankom i Kolegom wykonującym te wyjątkowe zawody składam wyrazy szacunku i uznania za profesjonalizm, rzetelną pracę i troskę o zdrowie i życie pacjentów.

Życzę zdrowia, wytrwałości i sił do pełnienia ról zawodowych. Życzę aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi przynosił radość, satysfakcję i dumę z tego, że wykonujecie jeden z najpiękniejszych i najpotrzebniejszych zawodów.

W życiu osobistym życzę wszelkiej pomyślności w realizacji planów i marzeń, oraz satysfakcji z własnych dokonań.

W imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Koninie

Przewodnicząca

Wiesława Welke